Haber

Yeşil Sol Parti seçim beyannamesini açıkladı

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) seçim beyannamesini Ankara’da düzenlediği törenle açıkladı.

Toplantının açılış konuşmalarını Yeşil Sol Parti çatısı altında tek listeyle seçime girme kararı alan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Mithat Sancar ve Pervin Buldan yaptı.

Tanıtım toplantısına bu partilerle Emek ve Özgürlük İttifakı içinde yer alan Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş ile İşçi Partisi (EMEP) Genel Başkanı Ercüment Akdeniz de katıldı.

Seçim beyannamesini Yeşil Sol Parti Eş Sözcüleri Çiğdem Kılıçgün Uçar ve İbrahim Akın okudu.

Sancar: Terör duvarlarını hep birlikte yıkacağız

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar toplantıda yaptığı konuşmada, “Biz buradayız. Zulme boyun eğmedik, zulme karşı diz çökmedik, bu onların derdiydi, bu yolu yürüdük, işte buradayız” dedi. .”

“Kürt sorununun demokratik çözümü için savaş ve inkar politikalarına karşı buradayız. Nefrete, kin ve düşmanlığa karşı büyük barış için buradayız. Bunu birlikte değiştireceğiz.” Karşılıklı olarak buradayız. Korku duvarlarını birlikte yıkacağız” dedi.

Sancar, “HDP’nin önüne bin bir engel koymaya çalıştılar. Kumpas kurdular, her türlü baskı aletini devreye soktular ama başaramadılar. Çoğulcu bir temsil için görüşüyoruz. Meclis başta olmak üzere demokratik siyasetin her alanında bundan sonraki süreçte el ele sarılıp yürüyeceğiz.Mutlaka başaracağız.Yolumuz açık olsun” dedi.

Buldan: Yeni bir dönemin başlangıcı

Buldan yaptığı konuşmada, “Cumhuriyet’in ikinci yüzyılına girerken tarihi bir dönüm noktasının arifesindeyiz. 14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kaldı. Seçimler yeni bir dönemin başlangıcı olacak. kurulacak bir dönem yani büyük bir değişim.Ama aynı zamanda ülke için yılların en büyük değişimi olan 14 Mayıs, kötülüğü, yıkımı daimi kılan AKP-MHP faşizm düzeninin biletinin kesildiği tarihi bir gün olacaktır. ve karanlık da kesilecek.”

Buldan, “Komplo ve kapatma davalarına karşı seçeneğimizi oluşturduk. Yeni bir yol açtık. O yeni seçeneğin adı Yeşil Sol. Üçüncü yolumuzu Yeşil ve Sol yolu ile birleştirdik, döndük. değişim isteyen milyonların ortak yoluna soktuk. Onun yeşeren zihniyetini Yeşil Sol’un zafer yürüyüşüyle ​​birleştirdik” dedi.

HDP Eşbaşkanı, “İttifaklarımızla, Emek ve Özgürlük İttifakı’yla, Kürt ittifakıyla geliyoruz. Halkımızla geliyoruz. Kadınlarla geliyoruz. Gençlerle geliyoruz. Renklerimizle geliyoruz” dedi. , diller ve inançlar.Değişmeye geliyoruz.”

DW,ANKA/CO,HS

Mani olmadan DW Türkçe’ye nasıl ulaşabilirim?

arguvanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu