Haber

Konya Selçuklu’dan ‘deprem dolandırıcılığı’ uyarısı

KONYA (İGFA) –Selçuklu Belediyesi, beyin sarsıntısı dolandırıcılığına karşı vatandaşları uyardı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve toplam 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerle ülke olarak yüzyılın en büyük felaketini yaşadık. Devlet ve milletin dayanışmasıyla bölgedeki depremzedelerin acısını giderin. .

Selçuklu Belediyesi olarak depremin ilk saatlerinden itibaren iş makinalarımızı ve işçilerimizi deprem bölgesine gönderdik. Ayrıca AKOM uyumluluğu doğrultusunda düzenlediğimiz yardım programları ile bölgeye TIR’larımızla yardım malzemesi ulaştırdık.

Ancak tüm bu keyifli çalışmaları suiistimal eden bazı art niyetli kişilerin, belediyemiz adına vatandaşlardan deprem bölgesine gönderilmek üzere konteyner, yardım malzemesi ve nakit yardım isteyerek dolandırıcılık yaptıklarına dair vatandaşlardan bilgi alınıyor.

Belediyemiz kurumsal kimliği dışında hiçbir bireysel yardım kampanyasında yer almamaktadır. Vatandaşlarımızın bu konudaki taleplere itibar etmemesini ve bu kişi ya da kötü niyetli kişilerin polislerimize ihbar edilmesi konusunda gerekli hassasiyeti göstermelerini temenni ediyoruz.

Deprem bölgelerine yardım edecek hemşehrilerimizi AFAD banka hesaplarına https://www.afad.gov.tr/depremkampanyasi2 nakdi yardımda bulunmaya davet ediyoruz.

Belediyemiz ve yöneticilerimizin isimlerini kullanarak yardım talebinde bulunanlar hakkında hukuki sürecin başlatıldığı, yardımsever vatandaşlarımızın iyi niyetini suistimal edenlerin hukuk önünde hesap verecekleri kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu