Haber

Kardeş ülke Bosna Hersek’ten taziye ziyareti

Bosna Hersek’in Stari Grad Belediye Başkanı İbrahim Hacıbayric, Kahramanmaraş merkezli depremler dolayısıyla Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı ziyaret ederek taziye ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

Türkiye’nin 10 ilinde büyük yıkıma neden olan depremler, birçok ülkede olduğu gibi kardeş ülke Bosna Hersek’i de derinden üzdü. Osmangazi Belediyesi’nin kardeş şehirlerinden Stari Grad Belediye Başkanı İbrahim Hacıbayric, Bursa’ya gelerek Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a taziye ziyaretinde bulundu.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile Üftade Hazretlerinin türbesine giderek birlikte dua eden İbrahim Hacıbayric, Türk halkının acısını paylaştıklarını belirtti.

Türkiye’de meydana gelen faciada can kaybı ve yıkımdan büyük üzüntü duyduklarını belirten Hacıbayric, hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diledi. uzun zamandır bir felaket. Kardeş ülkemiz Türkiye’de meydana gelen depremden olumsuz etkilenen kardeşlerimizin her zaman yanındayız ve imkanlarımız ölçüsünde yardıma hazırız. Türk milletinin sarsılmaz ruhunun her zamankinden daha çok galip geleceğine ve bu trajediden daha güçlü çıkacağına eminim. Deprem bölgesinde enkaz kaldırma başta olmak üzere birçok çalışma gerçekleştiren Osmangazi Belediyesi ekiplerine hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Stari Grad Belediye Başkanı İbrahim Hacıbayric’e taziye ziyareti için teşekkür eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, depremin yaralarının bir an önce sarılması için her zaman canla başla çalıştıklarını belirterek, “İnşallah bu günleri birlikte atlatacağız. büyük dayanışma Rabbim deprem bölgesinde bulunan tüm vatandaşlarımızın ve çalışanlarımızın yardımcısı olsun.” sözlerini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu