Ekonomi

OEDAŞ’a ‘Enerjimiz Eşit’ farkındalık ödülü kazandırdı

ESKİŞEHİR (İGFA) –Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerine elektrik dağıtım hizmeti veren Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ), 2019 yılında hayata geçirdiği Fırsat Eşitliği projesiyle Kadın Dostu Markalar 2023 Farkındalık Ödülü’nün sahibi oldu.

Kadın Dostu Markalar Platformu’nun İstanbul İş Sanat Kültür Merkezi’nde düzenlediği ödül törenine OEDAŞ yöneticileri katıldı.

Firma adına ödülü alan OEDAŞ Fuat Celepci, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler İlkeleri Sözleşmesi (UNGC) ve Birleşmiş Milletler Kadınları Güçlendirme Faktörleri’nin (WEP’ler) imzacısı olduklarını hatırlatarak, “Bunun verdiği sorumlulukla; şubemizde ve etkin olduğumuz her alanda fırsat eşitliğine yönelik çalışmalar yürütüyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz güç segmenti, kadın istihdamının düşük olduğu segmentlerin ortasında yer alıyor, bu konuda bir önyargı var. Bu önyargıları kırmak için meslek liselerinden başlayarak kız ve üniversite öğrencilerini branşlara kazandıracak çeşitli projeler yürütüyoruz. Fırsat eşitliğini esas alan, pahalı çalışmaları ile farkındalık yaratan Kadın Dostu Markalar Platformu tarafından bu ödüle layık görülmek bizim için büyük bir onur. Bölümümüzde fırsat eşitliği sağlanana kadar bu alandaki çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz.” dedi.

haberhacilar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu