Haber

Dış Politika: ABD Dışişleri Bakanlığında Çeşitlilik Eksikliği ABD Diplomasisi İçin Kötü

NEW YORK, 4 Mart (Xinhua) — ABD merkezli Foreign Policy dergisinde bu hafta başlarında yer alan bir habere göre, ABD’li Afro-Amerikalı diplomatlar ABD’yi korumak isteyen meslektaşları tarafından baskı, manipülasyon ve psikolojik manipülasyon (gaslighting) altındalar. “Yale eğitimli beyaz erkek” kültürü. ve hala yok sayma gibi yöntemlerle sert muameleye maruz kalmaktadır.

“(Joe) Biden göreve geldiğinden beri, ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilileri sık sık ‘çeşitlilik ve kapsayıcılık bizi daha güçlü, daha akıllı, daha yaratıcı ve daha yenilikçi yapıyor’ dedi. Bunlar birçok ABD hükümeti çalışanının duymak istediği sözler, ancak acı gerçek şu ki aksi halde” diyor.

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın dahili bir soruşturmasında da ortaya çıkan yaygın ayrımcılık ve tacizi vurgulayan bir Wall Street Journal makalesinden alıntı yapan raporda, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in şu sözleri aktarılıyor: “Çeşitlilik ve eşitlik söz konusu olduğunda Bakanlığın eksikliklerini tamamen ele alıyorum. Bu konuda netim. Kapsayıcılık ve erişilebilirlik bir gecede başarabileceğimiz bir şey değil.”

Haberde, kişisel blogu Yahudi aleyhtarı ve Siyah karşıtı içeriklerle dolu olan beyaz dışişleri görevlisi Fritz Berggren’in halen Dışişleri Bakanlığı’nda görev yaptığı, ABD’li vergi mükelleflerinin ödediği vergilerin “ırkçı saçmalıklar yayınlayan çalışanlar” tarafından elde edildiği belirtiliyor. ve Amerikan değerlerini temsil etmeyen ve bundan pişman olmayanlar.” Tutmak için kullanılmaması gerektiğini belirtti.

Rapor, katılımı teşvik etmek için önemli bir çabanın, ABD’nin küresel sahnede örnek teşkil etmek istiyorsa, ilerlemenin tek geçerli yolu olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu