Haber

Çin Devlet Konseyi, Gelişmiş İmalat Kümelerinin Gelişimini Hızlandırmanın Önemini Vurguladı

Doğu Çin’in Zhejiang eyaleti, merkezi Hangzhou, Xiaoshan Bölgesi’ndeki JIE Drive akıllı tesisi, 27 Nisan 2023. (Fotoğraf: Han Chuanhao/Xinhua)

PEKİN, 6 Mayıs (Xinhua) — Çin Devlet Konseyi, gelişmiş imalat kümelerinin gelişimini hızlandırmak için bir yönergeyi tartıştı ve kabul etti.

Cuma günü Çin Başbakanı Li Qiang’ın başkanlık ettiği Devlet Kurulu yürütme toplantısında, tüm ülkeyi dikkate alarak, tüm yerel yönetimleri karşılaştırmalı avantajlarını kullanmaya yönlendirmek ve yoğunlaştırmak için gelişmiş imalat kümelerinin geliştirilmesine daha fazla öncelik verilmesi için bir davet yapıldı. uzmanlaşma ve farklılaşma üzerinde çalışmak.

Toplantıda, klasik sanayilerin dönüştürülmesi ve yükseltilmesi ile gelişmekte olan sektörlerin eğitilmesi ve güçlendirilmesi için çaba gösterilmesi gerektiği belirtildi. Teknolojik yenilik ve uygulamayı kolaylaştıracak, ülkenin üst düzey, akıllı ve yeşil dönüşümünü ilerletecek, kaliteli işletme sayısını artıracak çalışmaların yapılması gerektiği de belirtildi.

Aktif bir piyasa ile etkin bir hükümeti daha iyi birleştirmek ve endüstriyel gelişme için sağlam bir ekolojik ortam yaratmak amacıyla toplantıda konuşma yapıldı.

Toplantıda ayrıca kırsal kesimde yeni güçlü araçların daha uygun bir şekilde tanıtılması ve kırsalın canlandırılması için araç şarj altyapısının inşasına hız verilmesi için düzenlemeler yapıldı.

Kırsal alanlarda yeni ve güçlü araçların piyasaya sürülmesini kısıtlayan bariz darboğazlara odaklanma ihtiyacını vurgulayan toplantı, şarj altyapısı inşaatını proaktif bir şekilde ilerletme ve şarj altyapısının inşası, işletilmesi ve bakımında yenilik yapmak için çaba gösterilmesi gereğini vurguladı. .

Toplantıda varılan kararlara göre ülke, kırsal alanlarda yeni güçlü araç pazarının sağlıklı gelişimini desteklemek için yeni güçlü araçların satın alınmasını ve kullanılmasını destekleyen politikalarını daha da optimize edecek, işletmeleri arzı zenginleştirmeye teşvik edecek ve güvenlik kontrolünü güçlendirecek. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu