Haber

Bakan Kurum: Biz onlar gibi verdiği sözü tutmayanlardan değiliz

Bakan Kurum: “Bizler onlar gibi sözünü tutmayanlardan değiliz”

“350 dönümlük alanda vatandaşlarımızın tapu sorunlarını çözdük”

İSTANBUL – Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, Ümraniyelilere seslendi. Bakan Kurum, “Biz böyle insanlar gibi verdiği sözü tutmayanlardan değiliz. Bugünün işini asla yarına bırakmayacağız.”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, Ümraniye Alemdağ Caddesi’nde halka seslendi. Bakan Murat Kurum, Ümraniye halkına müjde verdi. Bakan, ‘Kardeşlik ve Dayanışma Yörük Türkmen Derneği’ Kurumu’nu ziyaret etti.

“Av köşkünün bulunduğu arazide tapu sahiplerine başka yerden hazine taşınmazı teklif edeceğiz.”

Ümraniye Alemdağ Caddesi’nde vatandaşlara seslenen Bakan Murat Kurum, “Osmangazi Korusu’ndan katlı otoparkımıza ve meydanımıza, çöp toplama merkezinden kentsel dönüşüm projelerimize kadar çalışmalarımıza devam ediyoruz. Geçen hafta Ümraniye’ye gelerek döşedi. Hekimbaşı Mahallemizde yeni ev ve dükkanlarımızın temellerini attık.Komşu Finans Evleri Kentsel Dönüşüm Projemizde konut ve işyerlerimizin anahtarlarını teslim etmiştik.Tabii ki bununla da yetinmedik, yine sizlerle müjdemizi paylaştık. O günkü toplantımızda ne demiştik ‘Mutabakat oranını yüzde 45’ten yüzde 50’ye çıkarıyoruz ve kentsel dönüşümü başlatıyoruz’ dedik. Kazımkarabekir ve Dudullu’da 10 mahallemizin 2 boyutlu alanları.Artık ada bazında uygulama çalışmalarına başladık dedik.Bin metrekare arsanın sosyal donatı alanı olarak kullanılması için yetki yazımızı imzaladık dedik. . Orman kalitesini kaybetmiş İnkılap ve Hekimbaşı’nda 350 dönümlük alanda vatandaşlarımızın tapu sorunlarını çözdük. Tabi ki Hekimbaşı Mahallemizi de unutmadık. Burada av köşkü bulunan arazide tapu sahiplerine başka bir yerden hazine önereceğiz. Buradaki kardeşlerimizin de tapuları olacak. Vatandaşlarımız ister kendileri yapsınlar, ister bir müteahhitle anlaşsınlar, ister TOKİ ile buraları dönüştürsünler dedik. Dudullu Meydanı ve Osmangazi Millet Bahçesi çevresinde yeni yaşanabilir alanlar oluşturacağız dedik. Çok şükür o gün bu böreklerin hepsini size verdik” dedi.

” Hani Kılıçdaroğlu size ‘söz’ der. Biz de ona deriz. Kılıçdaroğlu, Söz uçar iş kalır. Söz uçar proje proje kalır”

İstanbul seçim çalışmaları çerçevesinde vatandaşlara coşkulu bir konuşma yapan Bakan Kurum, “Bizler bu tür kişilere söylediği sözleri tutmayanlardan değiliz. Biz bugünün işini asla yarına bırakmıyoruz. Bilin Kılıçdaroğlu size ‘söz’ diyor Biz ona diyoruz Söz uçar proje kalır proje kalır Bunların işi yok Ama biz milletimize konuşur çabuk yaparız. hep deyin AK Parti yapacak.İki gün önceki Büyük İstanbul Buluşmamızın sloganı neydi Türkiye Size Güveniyor Bu millet 21 yıldır sizin emanetinizdedir Cumhurbaşkanımıza emanet Şimdi Cumhurbaşkanımıza emanet. 85 milyon büyük Türk ailesine aziz milletimize Recep Tayyip Erdoğan geçmişimizdir, bugünümüzdür, geleceğimizdir. 5000 yıllık tarihimizin, 1000 yıllık Anadolu yürüyüşümüzün emanetidir. üç kıtada şehirler, 7 iklimde çiçeklerle sohbet, bülbüllerle sohbet… Bize “Korkma Sönmez, bu şafaklarda dalgalanan kızıl bayrak” diyen Mehmet Akif’in emaneti Sayın Cumhurbaşkanımızdır. “Bağımsızlık benim karakterimdir.” diyen Gazi Mustafa Kemal’in emanetidir! “Yeter söz milletindir” diyen şehit Adnan Menderes’in emanetidir.

geyveajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu